web

Прилеп е подготвен за 17 – тото издание на Пиво фест

pocetna

Од 18 до 21 јули, Прилеп по 17-ти пат ќе биде домаќин на најголемиот фестивал на пивото кој и оваа година ќе понуди повеќе видови пиво, скара и одлична музика во изведба на еминентни музички имиња.

Повеќе: Прилеп е подготвен за 17 – тото издание на Пиво фест

Заврши 16-тиот фестивал на пиво и скара

DSC 0929

Со големи овации, со скандирања, пеење на неговите хитови и со спектакуларниот настап на ѕвездата на вечерта, Шабан Шаулиќ заврши „Пивофест 2018“, што по 16 пат се организира во Прилеп. Балканската фолк ѕвезда Шаулиќ, со овации беше наградуван од публиката, а неговите фанови бараа повеќе пати бис и нова изведба.

Повеќе: Заврши 16-тиот фестивал на пиво и скара

Видео — Повеќе од 200.000 посетители на „Пивофест 2018

DSC 0015

Годинешното 16-то издание на „Пивофест“, го посетиле над 200.000 граѓани од Македонија и од странство, а најголема посетеност е регистрирана во деновите од викендот, кога во градот влегле над 8.000 возила. Фестивалот на пивото и скарата помина во убава атмосфера, а службите задолжени за безбедноста, хигиената и редот, придонесоа „Пивофест 2018“ да помине без никакви посериозни инциденти. Ова се главните поенти од денешната прес конференција на градоначалникот Илија Јованоски и Дарко Манасијески од агенцијата „Ентфинити“.

Повеќе: Видео - Повеќе од 200.000 посетители на „Пивофест 2018

Видео — ’Либеро Бенд’ ветуваат добра забава на „Пивофест 2018

slika libero

На само еден час пред почетокот на официјалниот настап на познатата музичка група “Либеро Бенд’,на четвртата последна вечер на „Пивофест2018“, тие ветуваат одлична забава за публиката.

Повеќе: Видео -  ’Либеро Бенд’ ветуваат добра забава на „Пивофест 2018

Instagram logo.svg

skica

preporaki